Для нас велика радість познайомити вас з прекрасною жінкою, талановитою людиною, головним ідеологом театру-студії «МІСТ», яка об’єднує всіх творчих людей спільними ідеями, надихає всіх навколо себе на нові творчі досягнення, і завдяки якій в нас відкриваються нові таланти! Це – художній керівник нашого театру, режисер, театрознавець, актриса - ЮЛІЯ ВОЛОДИМИРІВНА ГАСИЛІНА.

Перед навчанням у Київському інституті театрального мистецтва ім. І. Карпенка-Карого, Юлія Володимирівна навчалась і багато гастролювала за кордоном, приймала участь у виставах, в тому числі, за власними сценаріями. Має багато міжнародних відзнак. Більш детально ознайомитись з фаховим досвідом Юлії Володимирівни можна на сайті театру. А ми мали можливість поставити Юлії Володимирівні декілька цікавих запитань, відповідями на які поспішаємо з тобою поділитися.

 

- Як Ви вважаєте, кожен може стати актором, навіть без відповідної вищої освіти, чи все ж таки до цього має бути талант?

- Звичайно, перш за все, в людини має бути талант. Освіта нічого не варта, а талант має бути. Принаймні, здібності до акторства.

 

- На Вашу думку, сучасні театральні вузи допомагають своїм студентам розвивати акторський талант чи більше «заштамповують»?

- Це залежить від майстра, який веде курс. Дехто розвиває, а хтось його «забиває». При вступі до акторського вузу треба обирати майстра.

 

- Ваш син зараз навчається у другому класі. Ви вже зараз залучаєте його до вистав театру-студії. Чи хотіли б ви, щоб його майбутнє було також повязане з акторством?

- Це йому обирати. Щодо здібностей, на мій погляд, вони вже проявилися. Думаю, в нього б вийшло. Якщо він обере акторський шлях, я не буду заперечувати.

 

- На Ваш власний погляд, що є головною місією театру-студії «МІСТ»?

- «Театр у маси», тобто зробити театр загальнодоступним мистецтвом. Щоб до театру ходили частіше, ніж у кіно.

 

- Що Ви вважаєте головним завданням Вашого театру? І які маєте плани щодо подальшого його розвитку?

- Головне, чого ми прагнемо, - це вдосконалення акторської майстерності кожного актора. Створення умов, сприятливих для того, щоб люди прагнули досягати творчих успіхів. Це, в свою чергу, дозволить вивести наш театр на гідний рівень серед інших театрів України.

 

- А що Ви самі отримуєте від занять, які проводите в театрі-студії? Можливо, вони Вас на щось надихають?

- По-перше, мені дуже приємно спілкуватися з розумними і творчими людьми. Я отримую від цього естетичне задоволення. По-друге, мені з ними завжди цікаво: ніколи не вгадаєш, що вони зараз почнуть витворяти. Оскільки наша ціль – зробити справжній, цікавий театр, то саме на досягнення цієї мети вони мене й надихають.

 

- Кількість студійців театру-студії «МІСТ» щороку збільшується. Чим Вам вдається їх привабити? Є в Вас якісь власні професійні секрети, що дозволяють звичайній молоді відкривати в собі нові таланти?

- Нічого особливого – звичайний гіпноз J. Якщо серйозно, то спочатку треба, щоб тобі повірили, допомогти людині розслабитись, нейтралізувати певні комплекси, зняти психологічні «зажими». А потім направити людину туди, де в неї щось найкраще виходить. Якщо все зробити правильно, то людина повірить у себе й буде впевнена, що цього вона досягла самостійно. А це сприятиме її новим досягненням.

 

- Що Ви можете порадити тим, хто вже знайшов себе у акторстві? І що підкажете тим, хто  намагався, але в нього не вийшло, що викликало думку: «Мабуть, це не моє»?
- Тим, в кого поки не вийшло, скажу, що треба уважно прислуховуватися до себе. Якщо це твоє, то ти обовязково до цього повернешся, рано чи пізно. А тим, хто вважає себе «состоявшимся актёром», я би порадила бути обережними, щоб не підхопити вірусу «зіркової хвороби».